Menu podstawowe
Naciśnij Enter, aby wyszukać lub Esc, by zamknąć

Argentyna

to ósmy co wielkości kraj na świecie, który jest najbardziej europejski ze wszystkich krajów Ameryki Południowej. Rozciąga się od Atlantyku, przez La Pampę czyli wielką równinę w centrum kraju aż po płaskowyż Patagonii na południu. Zachodnią część kraju oddzielają od Chile przepiękne Andy z najwyższym szczytem kontynentu Aconcagua (6962m).

O Argentyńczykach mówi się, że są jak Włosi mówiący po hiszpańsku, którzy zachowują się jak Francuzi, a pragną być Anglikami.

argentina-3691409_1280

Argentyna to jedno z najbardziej niesamowitych państw na świecie, którego spektakularne krajobrazy, oszałamiająca energia, przestrzeń oraz styl zachwycają każdego. Oferujemy Państwu niezwykle ciekawe wyprawy do Argentyny.

Argentyna to kolebka tanga. Ten gorący i namiętny taniec znany jest od II połowy XIX wieku. Początkowo był to taniec ludzi pracy, którzy po trudnym dniu gromadzili się by tańczyć przy dźwiękach gitary, czy nawet prymitywnego grzebienia.

Początkowo tango kojarzyło się raczej z półświatkiem, gdyż tańczono je głównie w klubach na przedmieściach o wątpliwej reputacji. Z czasem zaczęto najlepszych tancerzy zapraszać do coraz lepszych lokali, choć dalej arystokracja uważała ten taniec za wyklęty, nieprzyzwoity i deprawujący. Aprobatę zyskało tango dopiero w Europie. Później w Stanach Zjednoczonych i zataczając pętlę powróciło w chwale do Argentyny.

Jednym z najbardziej charakterystycznych obrazów Argentyny jest człowiek trzymający tykwę z rurką (bombilla). W środku tykwy znajduje się yerba mate. Jet to napar z liści ostrokrzewu, który był znany jeszcze w czasach przedkolumbijskich. Napar pobudza, zwalcza zmęczenie i redukuje stres. Dzięki tym właściwościom Indianie nazywali go napojem bogów.

Argentyna na mapie

Wyślij zapytanie o wyjazd do Argentyny