Menu podstawowe
Naciśnij Enter, aby wyszukać lub Esc, by zamknąć

Nie ma drugiej krainy tak skłębionej w wąskich dolinach i pełnej nadziei, że miłość jest silniejsza niż wszystko. Nawet wojna.

Państwo BOŚNIA I HERCEGOWINA ze stolicą w Sarajewie położone w południowo-wschodniej Europie, na Półwyspie Bałkańskim. Graniczy na północy, zachodzie i południu z Chorwacją, na wschodzie z Serbią, a na południowym wschodzie z Czarnogórą.

IMG_6841

Kraina różnorodności

Jadąc przez Bośnię i Hercegowinę dość szybko można zauważyć, jak szalenie różnorodne są jej krajobrazy.

Tutejsze miasta mają niepowtarzalny czar, atmosferę i urok, obok których po prostu nie da się przejść obojętnie. Sarajewo, czyli stolica Bośni i Hercegowiny, zostało mocno zniszczone w trakcie wojny, której ślady wciąż noszą niektóre budynki. Obecnie jednak znów tętni życiem, które koncentruje się wokół Baščaršiji, czyli głównego bazaru, jak i ulicy Ferhadija. Liczne punkty widokowe pozwalają zachwycić się pięknem jego lokalizacji, które jeszcze nie tak dawno, stanowiło jego przekleństwo. Mostar również naznaczony jest wojenną historią, jednak podobnie jak Sarajewo, stanęło na nogi i pięknem swej starówki kusi turystów z całego świata.

W Bośni wszystko jest bardziej: góry i ludzie, i Bóg, i wojna – powiedział Nenad Vojnovski, Serb z Belgradu. Nie zrozumiesz świata, jeśli nie zobaczysz Bośni.

W Bośni i Hercegowinie turystyka aktywna, czyli połączenie aktywności sportowych z typowym zwiedzaniem, z roku na rok zyskuje na co coraz popularności.

Kraj ten jest bez wątpienia idealnym kierunkiem do jej realizacji. Jazda na rowerze, trekking, rafting, kanioning, jazda konna, narciarstwo zjazdowe, wędrówki w rakietach śnieżnych – to tylko niektóre z aktywności oferowanych przez ten bałkański kraj. Możliwości jest wiele.
22img_7480

Bośnia i Hercegowina na mapie

Wyjazdy do Bośni i Hercegowiny

Najbliższe turnusy wyjazdowe w naszej ofercie.
2,350PLN Lista wyjazdów obrazek

PERŁY BAŁKANÓW

Wycieczki 0 opini 6 dni