Menu podstawowe
Naciśnij Enter, aby wyszukać lub Esc, by zamknąć

CZARNOGÓRA to państwo w Europie Południowej powstałe po rozpadzie Serbii i Czarnogóry.

Na niewielkim obszarze, który ma wielkość naszego województwa lubuskiego, mieszczą się najpiękniejsze miejsca czarnej perły Adriatyku.

IMG_7087

Boka Kotorska, leżąca w południowej części wybrzeża Adriatyku uchodzi za jedno z najpiękniejszych miejsc nie tylko na Bałkanach, ale na całym Starym Kontynencie.

Można tutaj zobaczyć starożytne i średniowieczne miasta otoczone obronnymi murami. Wody zatoki usiane są licznymi kamiennymi wysepkami, na których znajdują się niewielkie klasztory i kościoły, z których najsłynniejszą jest wyspa Matki Boskiej na Skałach (Gospa od Škrpjela).

Wczasy w Czarnogórze, to z roku na rok coraz bardziej popularna opcja na wakacje wśród Polaków.

Najbardziej popularne w Czarnogórze są oczywiście plaże, te najpiękniejsze są w Budvie, niezwykła jest również wyspa Św. Stefana, która jest najbardziej rozpoznawalnym punktem w tym kraju, którą nazywa się również wyspą milionerów. Do popularnych plaż można zaliczyć Tivat, Bar, Petrovac, Ulcinj.

Kuchnia Czarnogóry, podobnie jak w innych bałkańskich krajach, obfituje w dania mięsne, najczęściej przygotowywane na ruszcie. Na wybrzeżu dominują ryby i owoce morza, nie można też zapomnieć o warzywach, duszonych lub podawanych w postaci świeżych sałatek.

Czarnogóra na mapie

Wyjazdy do Czarnogóry

Najbliższe turnusy wyjazdowe w naszej ofercie.