Menu podstawowe
Naciśnij Enter, aby wyszukać lub Esc, by zamknąć

Hiszpania

Hiszpania pod względem swego położenia leży na styku Europy i Afryki, w związku z tym występuje tu bardzo różny klimat w zależności od regionów.

Jeżeli planujecie podczas urlopu w Hiszpanii plażowanie i pełen relaks, to idealnym czasem na podróż są miesiące od czerwca do września. Najlepszą pogodę i wakacje w Hiszpanii w tym czasie gwarantują przybrzeżne regiony i popularne miejsca wypoczynkowe takie jak Costa Brava i Costa del Sol oraz najpiekniejsze plaże na Costa de la Luz.

Hiszpania to nie tylko strefa kontynentu, to także wyspy - Baleary - leżące na Morzu Śródziemnym, oraz Wyspy Kanaryjskie - leżące na Oceanie Atlantyckim.

Wyspy Kanaryjskie cieszą się szczególnym uznaniem - głównie ze względu na panujący tam klimat, ale także ze względu na walory przyrodnicze i krajobrazowe.

Hiszpańska kuchnia jest kuchnią bardzo specyficzną i oryginalną.

Przeważają tutaj w głównej mierze owoce morza, a tradycyjnym daniem jest paella. Wstępem często do głównego posiłku jest sałatka, lub pożywna zupa jarzynowa. Do posiłków obowiązkowo należy zamówić wino - które jest tutaj wyśmienite.

Kto nie był jeszcze w Hiszpanii koniecznie musi ją zobaczyć,
a kto był -powrócić jeszcze raz na przepiękne, malownicze plaże.

Hiszpania na mapie

Wyślij zapytanie o wyjazd do Hiszpanii