Menu podstawowe
Naciśnij Enter, aby wyszukać lub Esc, by zamknąć

Ciekawostki o Izraelu

1. Izrael uzyskał niepodległość spod brytyjskiego mandatu Ligi Narodów 14 maja 1948 roku.
2. Pod względem zajmowanego terytorium kraj ten jest 14 razy mniejszy od Polski.
3. Hermon to najwyższy szczyt Izrael znajdujący się w paśmie górskim Antylibanu. Leżąca na granicy Izraela i Syrii góra wznosi się na wysokość 2814 metrów n.p.m. Bywa określana “siwowłosą górą” bądź “śnieżną górą”, zaś w Izraelu funkcjonuje także nazwa “oczu państwa” z uwagi na rolę jaką odgrywa (system wczesnego ostrzegania na wypadek ataku wroga). Co ciekawe, na tej górze znajduje się jedyny izraelski ośrodek sportów zimowych. Izraelczycy mogą skorzystać z kilku tras narciarskich oraz toru saneczkowego.
4. Flaga Izraela to biały prostokąt z dwoma poziomymi niebieskimi pasami w górnej i dolnej jej części. Na samym jej środku umieszczona została gwiazda Dawida.
5. Polonia w tym kraju liczy około 4000 osób.
6. Religią wiodącą jest judaizm.

 Morze Martwe, a właściwie jezioro, to najniżej położony punkt na Ziemi. Wysokość lustra wody znajduje się 422 metry pod poziomem morza. W jeziorze leżącym na granicy Jordanii i Izraela życie praktycznie nie istnieje, w wodzie występują tylko pojedyncze gatunki bakterii. Obecnie ten akwen systematycznie wysycha i przy obecnej tendencji może zupełnie zniknąć na przestrzeni 50 lat.

Jednym z ważniejszych miejsc dla chrześcijan jest Jezioro Tyberiadzkie leżące w pólnocnej części kraju. To właśnie tam Jezus wygłaszał swoje kazanie na górze oraz dokonał wielu uzdrowień.

Wyślij zapytanie o wyjazd do Izraela