Menu podstawowe
Naciśnij Enter, aby wyszukać lub Esc, by zamknąć

To niewielkie państwo wyspiarskie położone na Oceanie Indyjskim, jest świetnym miejscem na wypoczynek o każdej porze roku. 

Najchętniej odwiedzaną częścią wyspy Mauritius jest jej północny rejon, gdzie znajduje się stolica kraju – Port Louis, oferująca zarówno kolonialne zabytki, jak i nowoczesne centra handlowe. Północne wybrzeże to także najbardziej znane miejscowości wypoczynkowe, jak Grand Baie. Będąc w tej części warto wybrać się do Ogrodu Botanicznego w Pamplemousses, gdzie można podziwiać gigantyczne lilie wodne. Centralna część wyspy to głównie plantacje trzciny cukrowej (gdzieniegdzie także herbaty) rozpościerające się na łagodnych zboczach górskich.  

 Z kolei w południowej części Mauritiusa znajduje się wiele atrakcji przyrodniczych, jak góra Le Morne, Wodospady Rochester czy skalne wybrzeże Gris Gris. Mauritius to prawdziwa mozaika kulturowa, gdzie wpływy hinduskie, tamilskie, muzułmańskie, chińskie, kreolskie, portugalskie, holenderskie, francuskie i angielskie koegzystują nadzwyczaj pokojowo. Symbolem państwa jest Dodo – endemiczny gatunek ptaka, który niegdyś powszechnie zamieszkiwał wyspę. 
Mauritius zniewala i uzależnia
Mauritius na mapie

Wyślij zapytanie o wyjazd na Mauritius