Menu podstawowe
Naciśnij Enter, aby wyszukać lub Esc, by zamknąć

Jest to piękny kraj, pełny bogatej historii i fascynującej kultury. Zaskakujące informacje i ciekawostki o Meksyku od walki byków po czekoladę i króliki, Meksyk jest zróżnicowanym krajem.

cancun-1235489_1920
truck-1332564_1920
mexico-3072341_1920

Meksyk to liczne zabytki kulturowe i historyczne, które chronią bogate dziedzictwo tego kraju. Wycieczki po Meksyku pozwolą ci zobaczyć najważniejsze z nich. W tym tekście powiemy wam, co jest stolicą Meksyku, jak wygląda flaga Meksyku, a także jaki język w Meksyku jest obowiązujący.

Wakacje w Meksyku mogą być bardzo różnorodne: od cieszenia się morską wodą i ciepłym słońcem po aktywne sporty i nocne imprezy. Plaże Meksyku – Cancun, Acapulco, Riwiera Majów są znane na całym świecie. Wiele hoteli w Meksyku stara się, aby czas spędzony przez turystów był jak najbardziej komfortowy. Dlatego każdy może wybrać warunki życia zgodnie z własnymi preferencjami oraz w zależności od zestawu usług i rozrywki oferowanych przez ten lub inny hotel.
Państwo zajmujące północną, najszerszą część przesmyku, rozciągające się na południe od granicy z USA i łączące Amerykę Północną z Ameryką Południową. Na zachodzie brzegi Meksyku są otoczone przez wody Oceanu Spokojnego i Zatoki Kalifornijskiej, na wschodzie – przez Zatokę Meksykańską i Morze Karaibskie; na południu graniczy z Gwatemalą i Belize. Stolicą kraju jest Meksyk. W kraju żyję 107 milionów ludzi. Obowiązuje tutaj język hiszpański. W niektórych regionach mówi ponad 50 dialektami rdzennych Amerykanów.
Regiony centralne charakteryzują się klimatem suchym i umiarkowanym. Południowe obszary przybrzeżne są gorące i wilgotne. Najgorętsze i najbardziej mokre miesiące to maj do października. Obywatele UE, a także obywatele posiadający wizę Stanów Zjednoczonych Ameryki mogą bez przeszkód wjeżdżać do Meksyku. Meksyk ma 3 strefy czasowe. W Meksyku walutą jest peso meksykańskie (MN) = 100 centavos, około 1 USD – 11 pesos. Równolegle do peso akceptowany jest dolar amerykański. Prawie wszędzie akceptują karty kredytowe Visa, Master Card, American Express.
Sklepy w Meksyku zazwyczaj działają od 9:00 do 20:00, od poniedziałku do soboty, z wyjątkiem przerwy na lunch.

Wycieczka do Meksyku to wyjątkowa przygoda, którą będziesz wspominać latami. Pamiętaj, że wyjazd do tego kraju to nie tylko zwiedzanie królestwa Majów oraz Azteków, tajemniczych starożytnych miast zagubionych w dżungli i kolonialnej architektury. To także doskonały wypoczynek na magicznych plażach na wybrzeżu Pacyfiku i Morza Karaibskiego. Wybierz się z nami na spacer po najpiękniejszych plażach Meksyku!

Meksyk na mapie

Wyślij zapytanie o wyjazd do Meksyku