Menu podstawowe
Naciśnij Enter, aby wyszukać lub Esc, by zamknąć

Zobacz, gdzie warto jechać na wakacje? Co warto zwiedzić?

Republika Zielonego Przylądka to archipelag 15 wysp leżących na Atlantyku, na skrzyżowaniu dróg wiodących z Afryki Zachodniej do Europy i Ameryki Południowej. Dziesięć z nich o pochodzeniu wulkanicznym jest często odwiedzanych, a 5 pięć z nich to skaliste wyspy i rzadko odwiedzane. Stanowi przykład mieszanki rasowej i kulturowej, prawdziwe sprzężenie trzech kultur. Urzeka bogactwem rytmów i barw, czaruje spokojem i nostalgią. Podróżowanie z jednej wyspy na drugą to prawdziwa ucieczka od codzienności i cywilizacji. Wyprawa do tego kraju zadowoli najróżniejsze gusta, od pasjonatów deski surfingowej po miłośników trekkingu, od amatorów wędkarstwa po eksploratorów głębin morskich.

Zielony Przylądek tworzą Wyspy Zawietrzne, na których; są długie, piaszczyste plaże, krystalicznie czysta woda o odcieniu turkusowym, wydmy są gwarancją udanego wypoczynku nad morzem. Wyspy Podwietrzne, czyli wulkaniczne wyspy z klifową linią brzegową, warto je zobaczyć ze względu na ciekawe krajobrazy. Wyspy Zielonego Przylądka to bogactwo sportów wodnych ze względu na swoje położenie. Wyspy są otoczone rafą koralową i krystalicznie czystą wodą, w której można nurkować, z bogatą florą podwodną, można próbować korzystać z maski lub aparatu tlenowego. Na Sao Vicente są świetne warunki do uprawiania windsurfingu, tu też rozściąga się najładniejsza plaża między Baia das Gatas i Calhau, gdzie można wybrać się na długi spacer połączony z plażowaniem i kąpielą.

Najładniejsza plaża na Sao Vincente rozciąga się między Baia das Gatas   i Calhau, gdzie można wybrać się na długi spacer połączony z plażowaniem i kąpielą.

Wyspy Zielonego Przylądka na mapie

Wyślij zapytanie o wyjazd na Wyspy Zielonego Przylądka