Menu podstawowe
Naciśnij Enter, aby wyszukać lub Esc, by zamknąć

PORTUGALIA

Portugalia - Republika Portugalska to kraj leżący na półwyspie Iberyjskim,
nad Oceanem Atlantyckim. Stolicą jest piękna Lizbona.

Lizbona urzeka...

Pięknem, muzyką i nastrojem. Tu warto spróbować słynnych Pastes de Belem i „najlepszych czekoladowych ciastek świata”. Na liście światowego dziedzictwa UNESCO znajdują się dwa zabytki: Klasztor Hieronimitów i wieża - Torre de Belém.

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że Lizbona nie znajduje się bezpośrednio przy Oceanie Atlantyckim, tylko nad rzeką Tag, która następnie wpływa do oceanu.
Lisbon-1
Jednym z najczęściej pojawiających się motywów na zdjęciach, czy też pocztówkach z Lizbony jest żółty tramwaj. Dziś w Lizbonie działa 5 linii tramwajowych, które w większości obsługiwane są przez historyczne małe tramwaje o nazwie Remodelado i służą bardziej za atrakcję turystyczną aniżeli realną część transportu miejskiego...

Najbardziej znaną historyczną linią tramwajową jest linia nr 28. W trakcie 45-minutowego przejazdu można przejechać przez przez wiele historycznych dzielnic, takich jak Alfama, Estrela, Sao Bento czy Graca. Tramwaj przejeżdża obok katedry i przez plac Portas do Sol, skąd możemy spacerem udać się na zamek św. Jerzego. Tramwaje Remodelado są oryginalne. 

Fátima

Fatima to miasto w leżące w centrum kraju i zarazem jedno z największych centrów pielgrzymkowych świata chrześcijańskiego.
Historia Fatimy jako miejsca świętego rozpoczyna się w 1917 roku, kiedy to trójce miejscowych dzieci: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie objawiła się "jaśniejsza od słońca" postać Matki Boskiej, która za ich pośrednictwem w obliczu trwającej wojny oraz moralnego kryzysu, wezwała cały świat do pokuty, nawrócenia oraz zadośćuczynienia za wszystkie grzechy ludzkie.

Co roku Fatimę odwiedza ponad 5 milionów osób. Fatima przeżywa prawdziwe oblężenie 13 maja oraz 13 października, kiedy to przypadają rocznice objawień z 1917 roku.
porto-2630066_960_720

Porto

Porto to drugie największe miasto w Portugalii, od nazwy którego wywodzi się nazwa całego kraju. W Polsce przez ostatnie lata Porto kojarzone było przede wszystkim z winem o tej samej nazwie, jak również z utytułowaną drużyną piłkarską.

Miasto to w ostatnich latach stało się jednym z chętniej wybieranych kierunków na dłuższy lub krótszy wyjazd. Zabytki wpisane na listę światowego dziedzictwa, klimatyczne

Portugalia na mapie

Wyślij zapytanie o wyjazd do Portugalii

Najbliższe turnusy wyjazdowe w naszej ofercie.