Wspieramy

1 % PODATKU

Łucja Greguła – w wieku niespełna 2 lat zachorowała na cukrzycę typu 1. Jest to typ cukrzycy insulinozależnej. Jest nieuleczalną, przewlekłą chorobą, której przyczyna powstawania nie jest jeszcze znana. 

Proces leczenia córki, najogólniej mówiąc, wymaga ciągłego monitorowania poziomu glikemii przy użyciu systemu medtronic do ciągłego monitorowania glikemii w czasie rzeczywistym (cmg) oraz wlewu insuliny i podawania jej na każdy posiłek za pomocą pompy insulinowej, tak aby odwzorować zachowanie zdrowej trzustki. Koszt stosowania tylko samego systemu cmg to kilkaset złotych miesięcznie.

Dlatego, zwracamy się do państwa o przekazanie 1% podatku na leczenie łucji, a tych z państwa, którzy będą mogli, prosimy o drobną darowiznę na niżej wymieniony rachunek bankowy prowadzony przez fundację dzieciom „zdążyć z pomocą” w warszawie:

ALIOR BANK: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

PODAJĄC W TYTULE DAROWIZNY NASTĘPUJACY ZAPIS:

„34471 GREGUŁA ŁUCJA – DAROWIZNA NA POMOC I OCHRONĘ ZDROWIA”

ORAZ DANE FUNDACJI W POLU ODBIORCA:

FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”
UL. ŁOMIAŃSKA 5, 01-685 WARSZAWA

WYSTARCZY, ŻE W DRUKU PIT WPISZESZ:
W POLU NUMER KRS: 0000037904
W POLU CEL SZCZEGÓŁOWY: 34471 GREGUŁA ŁUCJA

Z perspektywy wygodnego życia w Polsce trudno zobaczyć ludzi trędowatych. Trudno wczuć się w ich potrzeby, zobaczyć to, czego naprawdę im brakuje.

Sekretariat Misyjny Jeevodaya jest jednostką organizacyjną Instytutu Prymasa Wyszyńskiego o charakterze charytatywnym powołaną do organizowania pomocy na rzecz Ośrodka Rehabilitacji Trędowatych JEEVODAYA w Indiach.

Polka – Dr Helena Pyz
– kobieta o wielkim sercu…

Dla mieszkańców Ośrodka w Indiach Dr Helena jest lekarzem, doradcą, przyjacielem. Leczy wszystko: począwszy od otartych kolan w czasie dziecięcych zabaw, przez pomoc przy porodach i badania kontrolne, do wielomiesięcznej kuracji trądu. Do prowadzonej przez nią przychodni przychodzą ludzie naznaczeni trądem, którzy potrzebują też porady, gdy chorują na grypę czy inną chorobę, ale i biedni mieszkańcy okolicznych wiosek, których nie stać na inną opiekę medyczną. Obsługuje też przychodnie wyjazdowe w Tumgaon (ok. 80 km od Jeevodaya) i Kuteli (ponad 200 km.
ek travel, wycieczki, pielgrzymki, medjugorie, liban, ziemia święta, azerbejdżan, cypr, portugalia, fatima, bali, meksyk

Dr Helena dobrowolnie dzieli swoje życie z innymi mieszkańcami Ośrodka dla trędowatych już od 30 lat. Ewangelizuje nie słowami, ale czynem, jakim jest posługa i miłość do tych, których inni z lęku i uprzedzeń unikają. Posługuje się językiem hindi, rozumie też inne narzecza i języki sąsiednich stanów. Ubiera się jak Induska i mimo białej skóry bywa uważana za rodowitą mieszkankę tej ziemi.

Szczególną troską otacza dzieci; te, którym udało się uratować życie, mimo zagrożenia po śmierci matki mają do niej wyjątkowe prawo i śmiałość. Słowo, którym się do niej zwracały „mami” (mamo) stało się jej drugim imieniem. Dziś mówią tak do niej prawie wszyscy w Jeevodaya…

Możesz przekazać 1% podatku na rzecz Ośrodka Jeevodaya za pośrednictwem
Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl

Aby tego dokonać, należy w druku PIT, w polu “Numer KRS” wpisać: 0000309499

w rubryce “Cel szczegółowy” hasło: INDIE

Krystyna Kosałka
Ty również możesz pomóc!

Mam 64 lat i na imię mam Krystyna. W 2003 roku uległam wypadkowi komunikacyjnemu. W wyniku tego wypadku doznałam wielu potłuczeń i złamań w konsekwencji tego amputowano mi lewą nogę, która przez dwa i pół roku różnych operacji chirurgicznych nie goiła się, a jedyną opcją była amputacja lewej nogi.

Mam założone metalowe zespolenie Barkowo ramieniowe, a potłuczona i połamaną miednicą nie pozwala mi chodzić o kulach. Jestem skazana na wózek i tak od 16 lat poruszam się na wózku inwalidzkim. W 2010 roku wykryto u mnie guz mózgu, przeszłam radioterapię, mam też guza jajnika, którego nikt nie chce podjąć się operować. Mój brzuch rozdziera ogromna przepuklina, która nie pozwala mi na ćwiczenia. Jestem bardzo otwartą osobą, łatwo nawiązuje kontakty z ludźmi.

Trudno mi się przemieszczać bez elektrycznego wózka inwalidzkiego, który muszę zakupić, żeby nie zamykać się w domu, a jest to nie tania rzecz. Jestem osobą niezdolną do samodzielnej egzystencji, a tym samym potrzebuje pomocy drugich osób.

Od tego roku jestem podopieczną fundacji Votum.
http://fundacjavotum.pl/podopieczni/kosalka-krystyna/

Darczyńcy mogą wpłacać środki na udostępnione konto:

Santander Bank Polska S.A.
32 1500 1067 1210 6008 3182 0000
KOD SWIFT/BIC: WBKPPLPP

Tytuł przelewu: dla Krystyny Kosałki

Aby przekazać 1% podatku wystarczy w deklaracji PIT, w rubryce poświęconej OPP wpisać dane:
 

KRS: 0000272272 
Cel szczegółowy:
dla Krystyny Kosałki